Fasolka szparagowa z bułką tartą, przepis na bardzo smaczny dodatek do obiadu lub też osobne danie. Pyszne połączenie żółtej lub zielonej fasolki szparagowej, masła oraz zasmażki bułki tartej. Bardzo prosta w przygotowaniu. Fasolkę szparagową robię zawsze w sezonie czyli późną wiosną i latem, ponieważ taka świeża jest najlepsza oraz mam jej dostatek w moim ogródku. Sezon w pełni więc polecam Ci ten przepis!

Zapraszam!

fasolka szparagowa

Fasolka szparagowa z bułką tartą.

Składniki.

  • fasolka 500 gram
  • masło 2 łyżki
  • bułka tarta 3-4 łyżki
  • sól
  • pieprz
  • cukier 1 łyżka do gotowania.

Fasolka szparagowa z bułką tartą. Przepis.

wykonanie.

Przygotowanie fasolki szparagowej rozpocznij od dokładnego umycia oraz osuszenia strąków. Następnie odetnij oba końce(same końcówki). Jeśli fasolka której użyjesz jest starsza zauważysz ciągnące się wzdłuż łyko. Usuń je. W starszej fasolce będą również widoczne nasiona. Zwróć na to uwagę przy jej wyborze, ponieważ starsza fasolka nie będzie już taka smaczna.

Obraną fasolkę szparagową umieść w większym garnku i zalej zimną wodą, tak aby woda sięgała około 2 cm ponad strąki. Dodaj sól ( około 1 łyżkę) oraz cukier. Doprowadź do wrzenia i gotuj od 5 do 12 minut. Jeśli fasolka, której użyjesz jest starsza może trwać to nieco dłużej czyli około 15 minut. Natomiast czas gotowania zielonej fasolki jest nieco dłuższy czyli od 8 do 18 minut od momentu zagotowania wody. Czas gotowania fasolki szparagowej jest zależny od jej odmiany. Więc najlepiej fasolkę kontroluj podczas gotowania.

Ugotowaną fasolkę odcedź, następnie zalej zimną wodą, aby przerwać proces gotowania.

Patelnię nagrzej, dodaj bułkę tartą i praż na złoty kolor. Następnie dodaj masło i smaż do momentu połączenia składników. Dopraw solą oraz pieprzem do smaku.

Ugotowaną fasolkę dodaj na patelnię z podsmażoną bułką i dokładnie wymieszaj. Fasolkę możesz również posypać bułką tartą już na talerzu.

Podawaj od razu po przygotowaniu.

fasolka szparagowa

Życzę smacznego!

fasolka szparagowa

Fasolka szparagowa z bułką tartą i masłem.

W tym wpisie dowiesz się jak ugotować fasolkę szparagową oraz z czym podawać. Fasolka szparagowa jako dodatek do obiadu jest niezwykle smaczna. Często robię ją na obiad jako osobne danie, bez żadnych dodatków. Uważam, że tak smakuje rewelacyjnie. Fasolka szparagowa smakuje genialnie podana z młodymi ziemniakami, kwaśną śmietaną, jajkiem sadzonym oraz daniami mięsnymi. Bardzo lubię połączenie prażonej bułki z masłem oraz ugotowanych warzyw. Koniecznie wypróbuj również kalafior z bułką tartą oraz bób z bułką tartą. Tak przygotowaną fasolkę możesz zrobić również z samym masłem. Fasolka z boczkiem to też ciekawa propozycja dodatku do młodych ziemniaków. Oprócz tego fasolka żółta, lub zielona pasuje idealnie do letnich sałatek.

Fasolka szparagowa na ciepło.

Fasolkę szparagową najlepiej spożywać na ciepło, zaraz po przygotowaniu. Jak już wyżej wspomniałam nie można jasno określić ile fasolka szparagowa powinna się gotować, ponieważ wszystko zależy od jej odmiany. Fasolka szparagowa to warzywo, które ma mało mało kalorii, więc jeśli szukasz fit opcji na to danie, bułkę tartą możesz zastąpić mielonym siemieniem lnianym. Siemię lniane możesz podsmażyć na oliwie z dodatkiem ulubionych przypraw.

Napisz komentarz