Super pyszny przepis na kompot z czerwonych porzeczek. Znakomity pomysł na napój, bez sztucznych barwników, konserwantów. Kilka prostych składników i masz super orzeźwiający napój z czerwonych porzeczek, który wspaniale sprawdza się na letnie dni. Polecam, zwłaszcza że sezon owocowy w pełni :). Więc trzeba korzystać!

Kompot z czerwonych porzeczek.

Ten super przepis jest naprawdę bardzo prosty w wykonaniu. Do wykonania tego prostego przepisu potrzebujesz jedynie czerwoną porzeczkę, wodę oraz cukier. Latem kompoty szykuję bardzo często, ponieważ najlepiej smakują z wykorzystaniem świeżych owoców sezonowych. Najbardziej ten kompot kojarzy mi się z wakacjami u babci, ponieważ taki właśnie kompot z porzeczek gotowała moja babcia. Jeśli szukasz innych pomysłów na domowe napoje bez konserwantów i sztucznych dodatków, to rewelacyjnie sprawdza się domowa lemoniada arbuzowa, lemoniada pomarańczowa. Polecam ci również super pyszny shake truskawkowy.

Kompot z czerwonej porzeczki.

Jeden z lepszych domowych kompotów. Latem zawsze obowiązkowo robię ten pyszny domowy kompot! Jest idealnie słodki, kwaśny oraz orzeźwiający! Aby kompot z czerwonej porzeczki był jeszcze bardziej orzeźwiający, przed podaniem możesz do niego dodać kilka listków mięty. Kompot z czerwonej porzeczki możesz również podać z kostkami lodu! Taki zimny będzie smakować przepysznie!

Zapraszam na przepis!

kompot z czerwonych porzeczek

Kompot z czerwonych porzeczek.

Składniki.

  • porzeczki czerwone około 1 kg
  • woda 3 litry
  • cukier 150 gram

Kompot z czerwonych porzeczek. Przepis.

Przygotowanie kompotu z czerwonych porzeczek rozpocznij od dokładnego umycia owoców. Następnie dokładnie usuń szypułki. Jest to dość uciążliwa czynność, ale efekt końcowy jest naprawdę bardzo smaczny! Więc myślę, że warto!

Do dużego garnka wlej około 3 litry wody i włącz palnik. Następnie dodaj cukier i dokładnie wymieszaj. Dodaj czyste i obrane porzeczki. Gotuj na bardzo wolnym ogniu 10-15 minut od momentu zagotowania.

Jeśli chcesz, domowy kompot przed podaniem możesz przecedzić. Przechowuj w lodówce do 3 dni. Podawaj schłodzony.

W niektórych przepisach tak przygotowany kompot pasteryzuje się na zimę, lecz nigdy jeszcze próbowałam. U mnie zawsze znika bardzo szybko! Jeśli kompot z porzeczek będzie dla Ciebie zbyt kwaśny, możesz rozcieńczyć go dodatkową ilością wody.

Życzę smacznego!

kompot z czerwonych porzeczek

Napisz komentarz