Super pyszna, domowa lemoniada arbuzowa z limonką i cytryną a przepis na nią jest mega prosty! Bardzo orzeźwiająca, lekko kwaśna i idealnie słodka. Myślę, że to doskonałe orzeźwienie w letnie, gorące dni! Zwłaszcza, że jej przygotowanie zajmie Ci dosłownie parę chwil! Jeśli jeszcze nie próbowałeś, to koniecznie skorzystaj z tego przepisu!

Zapraszam na przepis!

Lemoniada arbuzowa

Lemoniada arbuzowa.

składniki.

  • arbuz 500 gram pozbawionego pestek miąższu
  • cytryna 1 szt.
  • limonka 1 szt.
  • woda mineralna 250 ml lub więcej
  • cukier brązowy 2 łyżki (opcjonalnie)
  • kostki lodu do podania

Lemoniada arbuzowa. Przepis.

Przepis na lemoniadę arbuzową jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy jedynie połączyć składniki. Możesz również użyć odmiany arbuza, która nie zawiera pestek.

W blenderze umieść pokrojony miąższ arbuza, sok z cytryny, limonki oraz cukier. Oczywiście, jeśli chcesz możesz pominąć cukier lub też użyć większej ilości, w zależności od upodobań.

Składniki zblenduj na jednolitą płyną masę. Jeśli chcesz pozbyć się ewentualnych pestek oraz resztek grubszego miąższu, możesz domową lemoniadę arbuzową przelać przez drobne sito.

Dodaj wodę mineralną a następnie dokładnie wymieszaj. Podawaj schłodzone z kostkami lodu.

Jeśli chcesz domową lemoniadę możesz rozcieńczyć większą ilością wody 🙂

Jeśli masz blender o dużej mocy, kostki lodu możesz zblenodwać razem z resztą składników.

Lemoniada arbuzowa

Życzę smacznego!

Lemoniada arbuzowa

Lemoniada arbuzowa z limonką.

Domowa lemoniada arbuzowa z limonką i cytryną smakuje naprawdę rewelacyjnie! A najważniejsze, że wiesz co pijesz, bo sam komponujesz składniki na domową lemoniadę! W przygotowaniu wykorzystałam cukier brązowy, lecz możesz użyć także białego cukru. W zależności od upodobań domową lemoniadę z arbuza możesz posłodzić miodem. Jeśli interesuje Cie domowa lemoniada arbuzowa bez cukru, wystarczy że cukier pominiesz całkowicie! Pomysłów na domowe napoje jest bardzo dużo, koniecznie wypróbuj lemoniada pomarańczowa. Taka domowa lemoniada z arbuzem, przepis ten z pewnością spodoba się każdemu. To również świetny pomysł na napój np. na kinder party. Jeśli szukasz orzeźwiania w upalne dni polecam Ci też spróbować przepis na domowy shake truskawkowy, który jest bardzo prosty w wykonaniu i smakuje naprawdę obłędnie!

Napisz komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.