Domowa pieprzówka, właściwości jej znane są od lat. Domowy, stary i sprawdzony sposób na niestrawność i inne dolegliwości żołądkowe. Myślę, że wódka z pieprzem, czyli przepis na domowe lekarstwo przyda się Wam na Święta i nie tylko.

pieprzówka

Pieprzówka na żołądek

Wódka z pieprzem to najlepszy domowy sposób na niestrawność i inne problemy żołądkowe. Ale i nie tylko. Pieprzówka góralska jest też bardzo dobra na przeziębienie. Natomiast przynajmniej w moim przypadku działa w pierwszym dniu choroby. Dlatego gdy czuję się gorzej, zawsze nalewam sobie kieliszek.Nalewka pieprzówka jest bardzo rozgrzewająca, ale nie należy do smacznych trunków. Nie smakuje, ale pomaga.

Z dzieciństwa pamiętam, że Babcia dość często szykowała taką nalewkę Dziadkowi. Dziadek pił ją szybko, nie popijał i zawsze się ,,krzywił”.

Pamiętaj, że to domowy sposób. Jeśli chcesz z niego skorzystać robisz to na własną odpowiedzialność.

Wódka z pieprzem

Pieprzówka to nie tylko wódka i pieprz, ale i też ziele angielskie. Ziele angielskie ma sporo właściwości prozdrowotnych. Wspomaga układ trawienny, zapobiega nudnościom, wymiotom i zaparciom. Oprócz tego korzystnie wpływa na układ krążenia, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Wódka z pieprzem jest bardzo prosta w przygotowaniu. Nie zajmie Ci więcej niż 5 minut! Wystarczy, że składniki umieścisz w szklanej butelce, zakręcisz i odstawisz w ciemnie miejsce. Pamiętaj, aby co kilka dni wstrząsnąć butelką.

Sprawdź też inne przepisy na domowe lekarstwa : Mleko z czosnkiem, Syrop z cebuli.

Pieprzówka-przepis

składniki

  • wódka 40% 500 ml.
  • pieprz ziarnisty 15 kulek
  • ziele angielskie 15 kulek

Pieprzówka jak zrobić?

Do butelki wódki wsyp pieprz ziarnisty, ziele angielskie. Zamknij szczelnie. Umieść w ciemnym miejscu na minimum 2 tygodnie. Co kilka dni energicznie potrząśnij butelką.

Pieprzówka na spirytusie jest równie prosta w wykonaniu. Potrzebujesz 200 ml. spirytusu oraz 250 ml. wody przegotowanej, lub filtrowanej. Oba składniki połącz i dodaj przyprawy. Jeśli użyjesz wody, która zawiera sporo minerałów nalewka może zmętnieć. Jeśli mimo wszystko nalewka zmętnieje, nie wpływa to na jej właściwości.

Napisz komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.