Najlepszy domowy sposób na przeziębienie czyli syrop z kwiatów czarnego bzu. Kilka podstawowych, tanich składników oraz kwiaty czarnego bzu i masz domowe lekarstwo, które idealnie sprawdzi się w porze przeziębień. W tym wpisie dowiesz się m. in. jak zrobić syrop z kwiatów czarnego bzu oraz jak go przechowywać. Jeśli szukasz przepisów na domowe lekarstwa to z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten przepis!

Syrop z kwiatów czarnego bzu. Właściwości.

Syrop z czarnego bzu to rewelacyjne domowe lekarstwo, które może być stosowane zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Zawiera dużą ilość witamin. Posiada właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Syrop z czarnego bzu jest szczególnie polecany w leczeniu objawów grypy. Oprócz tych dwóch właściwości syrop z czarnego bzu ma również szerokie zastosowanie w leczeniu innych chorób np. dny moczanowej, choroby nerek, reumatyzmu, zapalenia stawów czy też zapalenia mięśni. Osoby o niskim ciśnieniu powinny uważać, bądź zasięgnąć porady lekarskiej, ponieważ posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi. Dodatkowo, oprócz walorów leczniczych syrop z kwiatów czarnego bzu jest bardzo smaczny i aromatyczny. Jeśli lubisz aromatyczne alkohole, możesz dodać kilka łyżek syropu z kwiatów czarnego bzu np. do wódki. Syrop z kwiatów z czarnego bzu możesz dodać do herbaty lub też rozcieńczyć z wodą.

Zapraszam na przepis!

Syrop z czarnego bzu

Syrop z kwiatów czarnego bzu. Przepis.

Syrop z kwiatu czarnego bzu to najlepsze domowe lekarstwo. W sieci można spotkać przepisy na domowy syrop z kwiatów czarnego bzu z miodem. Jednak miód nie nadaje się do gotowania, ponieważ w wysokiej temperaturze traci swoje właściwości. Nie zapomnij o kilku istotnych kwestiach, jeśli chcesz zrobić ten domowy syrop. Kwiaty czarnego bzu zbieraj w słoneczny dzień, z dala od zakładów przemysłowych oraz dróg. Świeżo zerwane kwiaty na około 1 godzinę rozłóż na tarasie lub balkonie na białym ręczniku lub kartkach papieru. Dzięki temu pozbędziesz się ewentualnych owadów. Hermetycznie zamknięte słoiki możesz przechowywać do kilku miesięcy.

Kwiaty czarnego bzu.

składniki.

  • kwiaty czarnego bzu około 50 sztuk
  • cukier 1 kg
  • sok z dwóch z cytryn
  • woda 1 i 1/2 litra

Kwiaty czarnego bzu.

Wykonanie.

Z kwiatów czarnego bzu usuń zielone, grubsze gałązki. Następnie obrane kwiaty umieść w rondelku i zalej 1/2 litra gorącej wody. Przykryj pokrywką i odstaw w chłodne miejsce na minimum 12 godzin.

Wywar z kwiatów przecedź. Najlepiej użyj do tego gazy jałowej.

W rondelku umieść cukier i dodaj 1 litr wody. Zagotuj. Gotuj do momentu aż syrop będzie klarowny( około 5 minut).

Do rondelka z syropem dodaj przecedzony wywar z kwiatów oraz sok z cytryn i wymieszaj.

Syrop wlej do czystych oraz wcześniej wyparzonych słoiczków. Zakręć mocno nakrętkami.

Na dnie większego garnka umieść ściereczkę. Słoiczki umieść w garnku, tak aby nie stykały się ze sobą. Wlej wodę, tak aby nie sięgała do nakrętek. Doprowadź do wrzenia. Gotuj na małym ogniu około 15 minut od momentu zagotowania wody.

Po skończonej pasteryzacji słoiczki ustaw do góry dnem i przykryj ściereczką. W prawidłowo zamkniętym słoiku nakrętka będzie wklęsła.

Syrop z kwiatu czarnego bzu przechowuj w ciemnym oraz chłodnym miejscu.

Syrop z czarnego bzu

Dużo zdrowia!

Polecam Ci także: syrop z cebuli, syrop z mniszka lekarskiego, mikstura w 10 dni.

Syrop z czarnego bzu