Papryka konserwowa na zimę, przepis na smaczne urozmaicenie zimowych posiłków. Szybki oraz bardzo prosty przepis na marynowaną paprykę z octem, cukrem oraz dodatkiem kilku przypraw.

Papryka konserwowa

Papryka konserwowa na zimę.

Pyszna domowa papryka konserwowa, lub też marynowana papryka to nasza tradycja. Nie robimy jej dużo w zupełności kilka słoiczków jest dla nas wystarczające. Natomiast nie może jej zabraknąć na zimę. Papryka konserwowa cebulą to nie tylko świetny dodatek do obiadu, ale to także przepyszny dodatek do kanapek, zup lub leczo.

Co roku uprawiamy duży ogród i zawsze staramy się zachować na zimę wszystko co możliwe. Wiadomo, że takie własne smakuje najlepiej. Oprócz papryki marnowanej w naszych zimowych zapasach nie może oczywiście zabraknąć domowych sałatek. Sałatka z kalafiorem na zimę, ogórki konserwowe oraz grzyby marynowane w occie również obowiązkowo muszą zaleźć się w naszej spiżarni.

Papryka konserwowa z cebulą.

Papryka konserwowa z czosnkiem, przepis na nią jest bardzo prosty w przygotowaniu. Natomiast przy pasteryzacji słoików musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Przy robieniu papryki konserwowej najlepiej sprawdzają się słoiki o pojemności 0,5 litra Słoiki których użyjesz nie powinny być uszkodzone. Zakrętki nie mogą być uszkodzone oraz zardzewiałe. Pamiętaj również aby słoiki i zakrętki były czyste oraz sterylne, dlatego wyparz je we wrzątku. Zakrętki oraz gwint słoja koniecznie wytrzyj do sucha. Obowiązkowo sprawdź ilość zaczepów. Słoiki i zakrętki muszą mieć taką samą ilość (4 lub 6). Czas pasteryzacji liczony jest od momentu zagotowania wody. Po zagotowaniu wody zmniejsz moc palnika, woda powinna jedynie lekko mrugać.

Papryka konserwowa, przepis na zalewę jest bardzo prosty!. Wystarczy jedynie wymieszać wodę, ocet sól oraz cukier!Papryka konserwowa, po jakim czasie można jeść? Taka papryka najlepiej smakuje jak przejdzie, czyli około tydzień od momentu przygotowania.

Papryka konserwowa, jak zrobić?

Zapraszam na przepis!

Papryka konserwowa

Papryka konserwowa.

Składniki.

Szklanka ma pojemność 250 ml.

  • papryka kolorowa 1500 gram ( mnie żółta oraz czerwona)
  • czosnek 2 ząbki
  • cebula 2 mniejsze sztuki
  • ziele angielskie 2-3 kulek na słoik
  • liść laurowy 1 -2 liście na słoik
  • pierz ziarnisty 5 kulek na słoik
  • gorczyca 1/2 łyżeczki na słoik
  • tymianek suszony lub świeży

Zalewa

  • woda 1 l
  • ocet 1 i 1/2 szklanki
  • cukier 1 szklanka
  • sól 1 łyżka

Papryka konserwowa. Przepis.

Wykonanie.

Przygotowanie rozpocznij od wykonania zalewy. W garnku umieść wodę, liście laurowe oraz ziele angielskie i zagotuj. Dodaj cukier, sól oraz Dokładnie wymieszaj i ponownie zagotuj. Następnie wyłącz palnik, a zalewę odstaw do wystudzenia.

Cebulę oraz czosnek obierz i pokrój w plasterki. Papryki dokładnie umyj, usuń gniazda nasienne i pokrój na mniejsze kawałki.

Na dnie słoików umieść po kilka plasterków czosnku, cebuli, gorczycę oraz po szczypcie suszonego tymianku lub 1 gałązkę świeżego. Następnie ciasno ułóż paprykę.

Paprykę przed włożeniem do słoików możesz krótko sparzyć wrzątkiem, dzięki czemu będzie bardziej elastyczna i łatwiej będzie Ci układać ją w słoiku. Tak robiła moja babcia. Lecz ja tego nie robię.

Papryka z tego przepisu wychodzi chrupiąca, jeśli wolisz miękką paprykę, wcześniej ją obgotuj(5-7 minut)

Paprykę zalej zalewą, aż po same brzegi słoja. Zakręć słoiki.

Na dnie większego garnka umieść ściereczkę i umieść słoiki. Następnie słoiki zalej zimną wodą na 3/4 wysokości słoika. Pasteryzuj 10 minut. Czas pasteryzacji liczony jest od momentu zagotowania wody.

Po tym czasie wyciągnij gorące słoiki z wody, obróć dnem do góry. Po wystudzeniu sprawdź czy są prawidłowo zawekowane( zakrętka powinna być wklęsła).

Powodzenia!

Papryka konserwowa

Napisz komentarz